Wieczorny spacer po Wiedniu

Każde miasto zupełnie inaczej prezentuje się nocą. O tej porze zazwyczaj życie przenosi się do centrum, gdzie znajduje się najwięcej klubów i barów. W Wiedniu jest nieco inaczej. Nocną porą można zdecydować się nie tylko na romantyczny spacer po wiedeńskiej starówce. Można też odwiedzić publiczny park Prater bądź zdecydować się na wycieczkę do jeszcze innej części miasta.

Stare Miasto w Wiedniu nocą tętni życiem. To właśnie tu znajdziemy najwięcej różnego lokali klubów, oferujących rozmaitą muzykę. Wiedeńska muzyka elektroniczna jest słynna na całym świecie. Kilka klubów usytuowanych jest także przy kanale nad Dunajem.

Wokół wiedeńskiej starówki skupia się wiele ważnych pod względem historycznym zabytków. Są one przepięknie oświetlone. Warto zwrócić uwagę między innymi na parlament, Nowy Ratusz, a także na pozostałe budynki, podziwiając tym samym barokową i klasycystyczną architekturę stolicy Austrii.

Jeśli jednak niekoniecznie mamy ochotę na odwiedzanie wiedeńskich klubów nocą, możemy udać się na spacer po bulwarze Ringstrasse. To idealne miejsce na przechadzkę z ukochaną osobą. Jeszcze w połowie XIX wieku znajdowały się tutaj mury miejskie razem z basztami, ale zostały rozebrane. Ich miejsce zajęła ulica, która dzisiaj otacza całe Stare Miasto.

Wieczorny spacer po Wiedniu z całą pewnością pozwoli nam poznać miasto z nieco innej strony. W blasku ulicznych latarni miasto prezentuje się niezwykle pięknie, więc widok tej metropolii na długo utkwi nam w pamięci. Warto też zobaczyć przepięknie oświetlone mosty wiedeńskie, które sprawiają, że miasto nocną porą prezentuje się iście bajkowo.

Jednym z najbardziej znanych wiedeńskich mostów jest most Reichsbrucke, który znajduje się na rzece Dunaj, łącząc Donaustadt z Leopoldstadt. Niegdyś dokładnie w tym miejscu znajdował się most księcia Rudolfa, ale po II wojnie światowej zaprojektowano nowy most o konstrukcji wiszącej.

Jeszcze jedną propozycją na zwiedzanie Wiednia nocą może być wizyta w szklanej palmiarni, która specjalnie z myślą o turystach przygotowała program nocnego poznawania tego niezwykłego miejsca. Nocną porą udostępniany jest poziom galerii, znajdujący się tuż pod samym dachem palmiarni  (w ciągu dnia ta część jest niedostępna dla zwiedzających). Nocna wizyta w wiedeńskiej palmiarni z całą pewnością dostarczy nam wielu niezapomnianych przeżyć.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 23750 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/wieczorny-spacer-po-wiedniu/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-includes/functions.php(3783): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown' in /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435